Friluftsskole på Viken Gård er en tradisjon og i vi fortsetter tilbudet med hele 4 uker med herlig friluftsliv. Vi åpner for inntil 30 deltakere hver uke og vil bruke området ved Viken Gård samt turområdene rundt. Detaljer for hver dag vil avhenge av vær og forhold, men noen stikkord er fisketur, bading, overnatting i telt, bueskyting, klatrepark, tur i fjæra, fjelltur, kart og kompass og mye mer. Og så blir det selvsagt bading, utelek og moro sammen med andre barn og ungdom.
Tid:
Uke 26: Mandag 27. til fredag 1. juli 2022
Uke 27: Mandag 4. juli til fredag 8. juli 2022
Uke 28: Mandag 11. juli til fredag 15. juli 2022
Uke 29: Mandag 18. juli til fredag 22. juli 2022
Kl. 0830 til 1530 alle dager med overnatting i telt torsdag til fredag.
Pris: 1000,-*
*Tilbudet skal være for alle, og det er derfor mulig å søke om redusert deltakeravgift. Ta kontakt med Mattis Mikkelsen for mer informasjon.
Påmeldingen åpner fredag 20.5.2022 kl 0900 og du finner den her!
Friluftsskolen på Viken Gård er et samarbeid mellom Friluftsrådet Nordmøre og Romsdal og Kristiansund kommune og frivillige organisasjoner i Kristiansund. Erfarne instruktører fra organisasjonene vil lede aktivitetene sammen med ungdomsledere.
Mer informasjon sendes ut til de som melder seg på, men lurer du på noe så kan du kontakte Mattis Mikkelsen på mattis@friluftsraad.no eller tlf. 90973253.
Andre friluftsskoletilbud i Møre og Romsdal
Friluftsrådet Nordmøre og Romsdal og våre samarbeidspartnere tilbyr friluftsskoler i en rekke kommuner, sommer, høst og vinter. Blant annet arrangeres det også Friluftsskole i Heim, Rauma, Tingvoll og Surnadal/Rindal og Molde i sommerferien og i Molde og Kristiansund i høstferien. Les mer om alle tilbudene her!
Om Friluftsskolen